РОЗМОВНИЙ КЛУБ БАЙКИ ХАБ
Розмовний клуб БайкиХАБ – місце дружнього спілкування українською, де байка як художній текст стає джерелом натхнення для цілої групи людей.
В загальній уяві протягом десятиріч склалося враження, що байка - це лише навчальний текст, який повинен надати знання про життя і розповісти «як теба робити», або «як не треба робити». Але, якщо знайомитися з нею ближче і йти від серця, тобі відкривається розуміння, що автор писав цей текст зовсім з інших імпульсів. В його житті відбулася певна сильна подія, зустріч, поштовх, він її пережив власним особливим способом, і лише потім виклав це у яскравому тексті, який лишався з людством роками, іноді і віками, а деякі навіть тисячоліттями. Тобто байку треба сприймати не як підручник, а як результат чуттєвого перетворення людського досвіду.

Тож ми створили такі заходи, де люди знайомляться з текстом байки, і саме це стає поштовхом для роздумів і обговорень. Тут відкриваються не лише змісти, які заклав автор, а ще і особливе бачення співрозмовника, яке майже завжди відрізняється від твого. Тебе наповнюють слова, сенси, ти бачиш ситуацію з тих боків, з яких раніше б не заходив. Розширюється не лише твій словник, розширюється твій світогляд.
Поєднання освітнього і мистецького дає поєднання логіки і почуттів, мова потрапляє і в розум, і в серце.
В рамках проєкту проводяться заняття трьох груп в офлайн та онлайн форматі. До учасників також приходять сучасні автори зі своїми текстами, і група обговорює їх .
До кінця проєкту ми фіксуємо досвід у методичці, якою з радістю ділимося з усім світом. Ми віднайшли освітній скарб і не можемо про це мовчати!
Наталка Рябчун
викладачка розмовного клубу
Професійний філолог. Вже 8 років навчає українській мові дітей і дорослих. Працює по спеціальних методиках і знає, як зробити заняття не тільки корисними, а й веселими. Вважає, що для того, щоб опанувати мову, нею треба говорити. І робити це краще в дружній атмосфері однодумців.